Informácie o nás... alebo "Čo by Vás mohlo zaujímať"

 

Náš orchester tvorí partia mladých ľudí zapálených pre hudbu. Stálych členov je cca 20 (máme aj občasné výpomoce či cezpoľných hráčov :-) ). 
V repertoári máme rôzne žánre - od klasických pochodov a orchestrálnych skladieb, cez polky, valčíky, gospel, pop pesničky, piesne pre sólový nástroj až po tematické, ako napríklad náboženské piesne a koledy :-) A taktiež sa občas vieme zmeniť aj na big band
 

Naša inštrumentálna zložka je veľmi pestrá. Nájdete tu hráčov, ktorí si obľúbili jeden nástroj, ale aj mnohých, ktorí ovládajú hru na dvoch a viacerých inštrumentoch a stále túto svoju ,,zbierku" rozširujú. Preto sa môže stať, že počas jednej skladby budete počuť viacej rôznych nástrojov než bude hráčov.


Za sebou máme už mnoho rôznych akcií, z ktorých sme si odniesli plno zážitkov a skúseností. Koncertovali sme na podujatiach, ako napríklad:

Bratislavský majáles, Bratislava pre všetkých, Najväčší deň detí s TV JOJ v Avione, POP Spring, POP pri Dunaji, festival Allegromosso (IT), DOD v Prezidentskom paláci, SRO, Bratislavské misie, Deň dychovej hudby, Dychovky v Preši, Trstenská krídlovka, rôzne dychfesty, hody a jarmoky, sprievody s mažoretkami, Talenty pod Poľanou, Posedenie pod jedličkou (DNV), rôzne vianočné koncerty, procesie, veľkonočné koncerty, PLESY, školské podujatia (výchovné koncery, DOD, výročné koncerty...) a akcie MČ Devínska Nová Ves (detský karneval, polnočná omša 24.12, Zahrajme sa v Srdci...), a mnoho iných.

V máji 2012 sme sa zúčastnili festivalu mladých hudobníkov Allegromosso v Taliansku, kde sme načerpali mnoho inšpirácie a skúseností.

Zúčastinili sme sa aj  súťaží  ako Hečkova Súča (2010, 2012) či Celoštátna súťaž a prehliadka malých dychových hudieb v Lednických Rovniach (2013).